sobota, 28 lutego 2015

Szaman Galicyjski i sprawa zawieszenia broni

W wojnie polsko-nurskiej pod flagą biało-czerwoną bywają okresy zawieszenia broni. Takie jak teraz. Jak się to objawia? Ano tak, na ten nieskomplikowany przykład.
W związku z rozwinięciem działalności ogólno- i szczególnoleczniczej o ortopedię musieliśmy zamontować dodatkowe ustrojstwa i wichajstry do naszego stołu operacyjnego. W czasie układania pacjenta na stole jego konfiguracja (stołu, nie pacjenta, konfiguracja pacjenta zmienia się później) zmienia się dynamicznie, bo w innej pozycji ja pacjenta usypiam, a w innej operuje go ortopeda. Stwarza to dodatkowe niebezpieczeństwo dla nieostrożnych anestezjologów.
A niebezpieczeństwo to wygląda tak.I znajduje się na wysokości części miękkich i bardzo wrażliwych.
Nursy pod moją nieobecność, kiedy jechałem z pacjentem na wybudzeniówkę, postanowiły, w ramach health and safety ustrzec mnie przed urazem.
A ustrzeżenie wyglądało tak.Ustrzeżenie spełnia wymogi rekomendacji Unii Europejskiej w dziedzinie rękodzieła artystycznego chałupniczego, z możliwościami zastosowania w przemyśle, produkcji, usługach oraz opiece zdrowotnej, a także sporządzone jest z materiałów wtórnych podlegających biodegradacji, w kolorach ostrzegawczych zatwierdzonych przez UE. Zawiera części drobne i z tego powodu nie powinno być w zasięgu dostępu dzieci poniżej lat 3.

Miłego weekendu.

Brak komentarzy: